Hogy miért éri meg az extra befektetés, mi a jelentősége a lábazati szigetelésnek, egyáltalán mire kell odafigyelni ezzel kapcsolatban? Ezekre a kérdésekre kivétel nélkül igyekszünk válaszokkal szolgálni önnek az alábbiakban!
A lábazat hőszigetelésére értelemszerűen azért van szükség egy lakóház esetében, mert ha a homlokzat alsó fele kimarad a pluszréteg felhordásában, akkor az közvetetten egy óriási hő- hidat eredményez, aminek negatív hatását pincével és pince nélkül is megérezhetjük például a hűvösebb padlón, és nagy általánosságban otthonunk belső hőmérsékletén is. Ezen felül, ha kimarad a lábazati hőszigetelés, nagyobb valószínűséggel jelentkezik az épületben páralecsapódás és penészesedés, ami ebben az esetben főként a padló burkolatát – parkettát, szőnyeget egyaránt – károsíthatja, de kellemetlen, dohos szagot is eredményezhet otthonunkban a vizesedés eredményeként.
Az XPS lapok esetében – melyek a lábazati hőszigetelés alapanyagai – a legvékonyabb kiszerelés 2 centimétertől kezdődik, ám ezt a típust az esetek jelentős többségében nem tanácsos választani, vagy csak többszörös felhordás, illetve kiegészítés esetén. Az újabb épületeknél ugyanis legalább 4-6 centiméteres, a régebbi épületeknél pedig 8-10 centiméteres hőszigetelésre van szükség a lábazatok esetén. Hasznos egyébiránt ide mindig zártcellás hőszigetelő lapokat választani, hiszen ezek sokkal tömörebbek és erősebb mechanikai hatásokkal rendelkeznek, ezáltal nem annyira sérülékenyek, mint a magasabban fekvő falakhoz használt változatok.
Amennyiben eldöntöttük, hogy lábazati hőszigetelést alkalmazunk lakóházunkon, akkor érdemes lehet még a munkálatok előtt megfogadni néhány hasznos tanácsot, amivel nemcsak a munkát és a szakember kiválasztását teheti egyszerűbbé, hanem idő előtt válaszokat kaphat fontos kérdésekre is. Lássunk tehát néhány hasznos tanácsot:
Felkeltettük érdeklődését?
Kérdésével forduljon hozzánk bizalommal.
Olvassa el legfrissebb híreinket